Etsi palkintoja

2024

riemumaisteri

Ilkka Niiniluoto (Vastaanottaja), 31 toukokuuta 2024

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

2020

Berggruen Research Fellow

S. M. Amadae (Vastaanottaja), 1 tammikuuta 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Berggruen Research Fellow

S. M. Amadae (Vastaanottaja), 1 heinäkuuta 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Meisel-Laponce Award

Kim Strandberg (Vastaanottaja), Staffan Himmelroos (Vastaanottaja) & Kimmo Grönlund (Vastaanottaja), 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Vuoden historiateos 2019

Niklas Jensen-Eriksen (Vastaanottaja), Aleksi Mainio (Vastaanottaja) & Reetta Hänninen (Vastaanottaja), 7 helmikuuta 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Vuoden opettaja - Teacher of the Year

Outi Lehtipuu (Vastaanottaja), 4 helmikuuta 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Vuoden tiedekirja

Liisa Kaski (Vastaanottaja), 16 tammikuuta 2020

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

2019

1st Prize ICC2019 Map Awards (Digital Products)

Christoph Fink (Vastaanottaja), heinäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

2019 IEEE Transactions on Cognitive and Developmental Systems Outstanding Paper Award

Hande Celikkanat (Vastaanottaja), Guner Orhan (Vastaanottaja), Nicolas Pugeault (Vastaanottaja), Frank Guerin (Vastaanottaja), Erol Sahin (Vastaanottaja) & Sinan Kalkan (Vastaanottaja), 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

2019 IJCAI-JAIR Best Paper Prize

Armin Biere (Vastaanottaja), Marijn J.H. Heule (Vastaanottaja), Matti Järvisalo (Vastaanottaja), Florian Lonsing (Vastaanottaja) & Martina Seidl (Vastaanottaja), 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

2019 OrD Trainee Video Competition

João Pedro Martins (Vastaanottaja), 1 maaliskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Academy of Finland Postdoctoral Researcher Funding

Melis Kucukoglu (Vastaanottaja), 1 syyskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Academy of Hong Kong Studies 2018/2019 Outstanding Paper Award

Hang Kei Ho (Vastaanottaja), 5 joulukuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

AIIA Best Student Paper Award

Sara Negri (Vastaanottaja), Nicola Olivetti (Vastaanottaja), Tiziano Dalmonte (Vastaanottaja) & Gian Luca Pozzato (Vastaanottaja), 21 marraskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Alan Nadel Award for the Best Graduate Student Essay

Esko Suoranta (Vastaanottaja), 3 joulukuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Alfred Kordelinin säätiön palkinto

Harri Vasander (Vastaanottaja), 6 marraskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

ASLA-Fulbright Pre-Doctoral Research Fellows Program

Tuire Liimatainen (Vastaanottaja), 14 toukokuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Awarded ‘Mentor of the Year’ by the Finnish Medical Students’ Association

Kari Tikkinen (Vastaanottaja), 19 huhtikuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Award of the Most Outstanding Student Poster of the 5th National Colloquium of Geosciences 2019

Katja Bohm (Vastaanottaja), 7 maaliskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Baltic Sea Science Day 2019 Award

Pinja Näkki (Vastaanottaja), 26 helmikuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best ESVIM poster, ECVIM-CA Congress 2019

Sanna Viitanen (Vastaanottaja), 21 syyskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best European Learning Materials Awards 2019 (BELMA): Gold Prize for Satakieli 9 (Edita)

Laura Visapää (Vastaanottaja), 18 lokakuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best International Teacher Award of 2019, University of Helsinki

Mulki Al-Sharmani (Vastaanottaja), 23 marraskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best junior paper (Runner-up)

Aatu Liimatta (Vastaanottaja), 28 syyskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at DHN 2019

Mark J. Hill (Vastaanottaja), Ville Vaara (Vastaanottaja), Tanja Säily (Vastaanottaja), Leo Lahti (Vastaanottaja) & Mikko Tolonen (Vastaanottaja), 8 maaliskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best PhD thesis award for 2018

Johannes Cairns (Vastaanottaja), 10 huhtikuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best poster award

Aleksi Tornio (Vastaanottaja), 1 heinäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Poster Award

Sailalitha Bollepalli (Vastaanottaja), 28 kesäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Poster Award - CoE Seminar 2018

Rima Baalbaki (Vastaanottaja), 29 marraskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best poster award DH2019

Mikko Tolonen (Vastaanottaja), Jani Marjanen (Vastaanottaja), Leo Lahti (Vastaanottaja), Hege Roivainen (Vastaanottaja) & Mark J. Hill (Vastaanottaja), 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Poster Presentation Award

Maria Christodoulou (Vastaanottaja), 20 huhtikuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Presentation Award - Classical and Non-Classical Logic section

Edi Pavlovic (Vastaanottaja) & Sara Negri (Vastaanottaja), kesäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Research Paper Award

Jani Holopainen (Vastaanottaja), Riikka Vehviläinen (Vastaanottaja), Osmo Mattila (Vastaanottaja), Essi Pöyry (Vastaanottaja) & Petri Parvinen (Vastaanottaja), 20 kesäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Student Paper

Anton Björklund (Vastaanottaja), 28 lokakuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Chancellor’s Travel Grant

Ying-Hsien Chen (Vastaanottaja), 1 maaliskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Chevalier des Palmes académiques

Mervi Helkkula (Vastaanottaja), 15 marraskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

CMS Achievement Awards

Jaana Heikkilä (Vastaanottaja), 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Conference Travel Grant

Daniel Price (Vastaanottaja), 30 lokakuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Conference Travel Support

Daniel Price (Vastaanottaja), 8 toukokuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Corresponding Fellow of the British Academy

Terttu Nevalainen (Vastaanottaja), 18 heinäkuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

CRS Mind Mapping Championship 2019

João Pedro Martins (Vastaanottaja), 5 syyskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Cygnaeus-palkinnon finalisti 2019

Sonja Kosunen (Vastaanottaja), 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Danish Centre for Welfare Studies Early Career Grant 2020

Zhen Im (Vastaanottaja), 13 joulukuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Doctoral dissertation accepted with distinction

Samuli Junttila (Vastaanottaja), 3 syyskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Doctor Honoris Causa, University of Lapland

Elina Lahelma (Vastaanottaja), 17 toukokuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Doctor of Sports and Health Sciences h.c.

Jaakko Kaprio (Vastaanottaja), 25 toukokuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

DSHealth Travel Grant

João Pedro Martins (Vastaanottaja), 27 helmikuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset