Etsi palkintoja

Best International Teacher

Howard Sklar (Vastaanottaja), 2013

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best International Teacher

Mar Cabeza (Vastaanottaja), 2010

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best International Teacher Award: awarded by the Student Union of the University of Helsinki

Jarna Petman (Vastaanottaja), 16 marraskuuta 2006

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best international teacher of the year award

Michael Hewetson (Vastaanottaja), 17 marraskuuta 2011

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Internationl Teacher 2017

Barry Gills (Vastaanottaja), marraskuuta 2017

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Journal Article Prize 2017 for Early State Researchers

Albert Spoljaric (Vastaanottaja), 4 huhtikuuta 2018

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best logo for DPDR

João Pedro Martins (Vastaanottaja), 3 huhtikuuta 2018

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best logo for DRP

João Pedro Martins (Vastaanottaja), 21 maaliskuuta 2016

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best M.A. thesis 2006 to Kreetta Kopra (Reading magazines, processes and experiences: Helsinki

Göte Nyman (Vastaanottaja), 31 joulukuuta 2006

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Master's Thesis Award, Economic and Social History, University of Helsinki

Petri Roikonen (Vastaanottaja), 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Master's thesis in 2009 by the Faculty of Biological and Environmental Sciences

Mohamed Helmy (Vastaanottaja), 2009

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best MA Thesis in English Philology 2010: Chancellor Hugo Suolahti Memorial Fund

Vappu Kannas (Vastaanottaja), 12 huhtikuuta 2011

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best neurological thesis of 2010

Verneri Anttila (Vastaanottaja), 9 syyskuuta 2011

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Non-GPCR poster award

Aniket Magarkar (Vastaanottaja), huhtikuuta 2013

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best of Helsinki Awards: Best Family resort

Kirsi Hutri (Vastaanottaja), 2011

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral presentation

Biswajyoti Sahu (Vastaanottaja), toukokuuta 2010

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral Presentation

Anna-Kaisa Rimpelä (Vastaanottaja), 9 marraskuuta 2017

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral Presentation, Young Scientist Session, 10th Finnish Peptide Symposium

Jussi Hepojoki (Vastaanottaja), 2010

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral Presentation: Royal Entomological Society Postgraduate Forum

Toby Fountain (Vastaanottaja), 2012

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral Presentation (E-MRS Spring 2018 Meeting, Symposium T)

Miika Mattinen (Vastaanottaja), 22 kesäkuuta 2018

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best oral presentation (European Marine Biology Symposia)

Anna Kuparinen (Vastaanottaja), 7 syyskuuta 2012

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best oral presentation at Nordic Polymer Days & Nordic Rheology Conference 2016

Tina Borke (Vastaanottaja), 1 kesäkuuta 2016

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Oral Presentation - ICPPW 19th International Conference on Positive Psychology (London, UK)

Jennifer De Paola (Vastaanottaja), 28 kesäkuuta 2018

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper 2013

Katja Närhi (Vastaanottaja), 30 lokakuuta 2014

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award

Jussi Kangasharju (Vastaanottaja), 14 maaliskuuta 2004

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Paper Award

Frederik Forrai Oerskov (Vastaanottaja), 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Paper Award

Jussi Kangasharju (Vastaanottaja), 1 lokakuuta 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award, ECML 2011

Samuel Kaski (Vastaanottaja), 2011

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Paper Award, European Conference on Machine Learning

Hannu Toivonen (Vastaanottaja), 2008

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Paper Award, WHiSe workshop, ESWC Conference 2016 (Linked Death/WarSampo application)

Jouni Tuominen (Vastaanottaja), 29 toukokuuta 2016

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award: DISC 2012: International Symposium on Distributed Computing

Jukka Suomela (Vastaanottaja), 2012

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award: EDOC 2006: From trading to eCommunity population - responding to social and contractual challenges

Janne Sakari Metso (Vastaanottaja), 20 lokakuuta 2006

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award: EDOC 2006: From trading to eCommunity population - responding to social and contractual challenges

Sini Ruohomaa (Vastaanottaja), 20 lokakuuta 2006

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at DHN 2019

Mark J. Hill (Vastaanottaja), Ville Vaara (Vastaanottaja), Tanja Säily (Vastaanottaja), Leo Lahti (Vastaanottaja) & Mikko Tolonen (Vastaanottaja), 8 maaliskuuta 2019

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at EDOC2006

Lea Kutvonen (Vastaanottaja), 2006

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at ISMI 2017 conference

Mikko Villi (Vastaanottaja), Mikko Grönlund (Vastaanottaja), Carl-Gustav Linden (Vastaanottaja), Katja Lehtisaari (Vastaanottaja), Bozena Mierzejewska (Vastaanottaja), Robert Picard (Vastaanottaja) & Axel Röpnack (Vastaanottaja), 17 lokakuuta 2017

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at the 15th Koli Calling conference on computing education research

Krista Elena Longi (Vastaanottaja), 11 marraskuuta 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best paper award at the 15th Koli Calling conference on computing education research

Arto Klami (Vastaanottaja), 22 marraskuuta 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset

Best Paper Award at the 15th Koli Calling Conference on Computing Education Research

Juho Leinonen (Vastaanottaja), 22 marraskuuta 2015

Palkinto: Palkinnot ja kunnianosoitukset