Absolute continuity and α-Numbers on the real line

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiAnalysis & PDE
Vuosikerta12
Numero4
Sivut969-996
Sivumäärä28
ISSN1948-206X
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - 2019
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

Orponen, Tuomas. / Absolute continuity and α-Numbers on the real line. Julkaisussa: Analysis & PDE. 2019 ; Vuosikerta 12, Nro 4. Sivut 969-996.
@article{b9efdfb7142a4a4cbe62287bf2fa3aaf,
title = "Absolute continuity and α-Numbers on the real line",
keywords = "Wasserstein distance, alpha-numbers, doubling measures, RECTIFIABILITY, OPERATORS, WEIGHTS, 111 Mathematics",
author = "Tuomas Orponen",
year = "2019",
doi = "10.2140/apde.2019.12.969",
language = "English",
volume = "12",
pages = "969--996",
journal = "Analysis & PDE",
issn = "1948-206X",
publisher = "MATHEMATICAL SCIENCE PUBL",
number = "4",

}

Absolute continuity and α-Numbers on the real line. / Orponen, Tuomas.

julkaisussa: Analysis & PDE, Vuosikerta 12, Nro 4, 2019, s. 969-996.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Absolute continuity and α-Numbers on the real line

AU - Orponen, Tuomas

PY - 2019

Y1 - 2019

KW - Wasserstein distance

KW - alpha-numbers

KW - doubling measures

KW - RECTIFIABILITY

KW - OPERATORS

KW - WEIGHTS

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.2140/apde.2019.12.969

DO - 10.2140/apde.2019.12.969

M3 - Article

VL - 12

SP - 969

EP - 996

JO - Analysis & PDE

JF - Analysis & PDE

SN - 1948-206X

IS - 4

ER -