Adaptive correlations between seed size and germination time

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiJournal of mathematical biology
Vuosikerta77
Numero6-7
Sivut1943-1968
Sivumäärä26
ISSN0303-6812
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - joulukuuta 2018
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

@article{77b90f43f29c4aa6b03ee66cfb3192a0,
title = "Adaptive correlations between seed size and germination time",
keywords = "Plant evolution, Adaptive syndrome, Game theory, EVOLUTIONARY ECOLOGY, FITNESS, MASS, 111 Mathematics",
author = "S. Geritz and M. Gyllenberg and J. Toivonen",
year = "2018",
month = "12",
doi = "10.1007/s00285-018-1232-z",
language = "English",
volume = "77",
pages = "1943--1968",
journal = "Journal of mathematical biology",
issn = "0303-6812",
publisher = "Springer Heidelberg",
number = "6-7",

}

Adaptive correlations between seed size and germination time. / Geritz, S.; Gyllenberg, M.; Toivonen, J.

julkaisussa: Journal of mathematical biology, Vuosikerta 77, Nro 6-7, 12.2018, s. 1943-1968.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Adaptive correlations between seed size and germination time

AU - Geritz, S.

AU - Gyllenberg, M.

AU - Toivonen, J.

PY - 2018/12

Y1 - 2018/12

KW - Plant evolution

KW - Adaptive syndrome

KW - Game theory

KW - EVOLUTIONARY ECOLOGY

KW - FITNESS

KW - MASS

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.1007/s00285-018-1232-z

DO - 10.1007/s00285-018-1232-z

M3 - Article

VL - 77

SP - 1943

EP - 1968

JO - Journal of mathematical biology

JF - Journal of mathematical biology

SN - 0303-6812

IS - 6-7

ER -