Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs

Djamal Belazzougui, Travis Gagie, Veli Mäkinen, Marco Previtali, Simon J. Puglisi

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiInternational Journal of Foundations of Computer Science
Vuosikerta29
Numero8
Sivut1279-1295
Sivumäärä17
ISSN0129-0541
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - joulukuuta 2018
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 113 Tietojenkäsittely- ja informaatiotieteet

Lainaa tätä

Belazzougui, Djamal ; Gagie, Travis ; Mäkinen, Veli ; Previtali, Marco ; Puglisi, Simon J. / Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs. Julkaisussa: International Journal of Foundations of Computer Science. 2018 ; Vuosikerta 29, Nro 8. Sivut 1279-1295.
@article{a3f0d81f8ef2467ea6e25755fa4cfe1f,
title = "Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs",
keywords = "113 Computer and information sciences",
author = "Djamal Belazzougui and Travis Gagie and Veli M{\"a}kinen and Marco Previtali and Puglisi, {Simon J.}",
year = "2018",
month = "12",
doi = "10.1142/S0129054118430037",
language = "English",
volume = "29",
pages = "1279--1295",
journal = "International Journal of Foundations of Computer Science",
issn = "0129-0541",
publisher = "WORLD SCIENTIFIC PUBL CO PTE LTD",
number = "8",

}

Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs. / Belazzougui, Djamal; Gagie, Travis; Mäkinen, Veli; Previtali, Marco; Puglisi, Simon J.

julkaisussa: International Journal of Foundations of Computer Science, Vuosikerta 29, Nro 8, 12.2018, s. 1279-1295.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Bidirectional Variable-Order de Bruijn Graphs

AU - Belazzougui, Djamal

AU - Gagie, Travis

AU - Mäkinen, Veli

AU - Previtali, Marco

AU - Puglisi, Simon J.

PY - 2018/12

Y1 - 2018/12

KW - 113 Computer and information sciences

U2 - 10.1142/S0129054118430037

DO - 10.1142/S0129054118430037

M3 - Article

VL - 29

SP - 1279

EP - 1295

JO - International Journal of Foundations of Computer Science

JF - International Journal of Foundations of Computer Science

SN - 0129-0541

IS - 8

ER -