Convex integration and the L[sup p] theory of elliptic equations

Kari Astala, Daniel Faraco, Laszlo, Jr Szekelyhidi

    Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

    Alkuperäiskielienglanti
    LehtiAnnali della Scuola normale superiore di Pisa : Classe di scienze
    Vuosikerta7
    Numero1
    Sivut1-50
    Sivumäärä50
    ISSN0391-173X
    DOI - pysyväislinkit
    TilaJulkaistu - 2008
    OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

    Tieteenalat

    • 111 Matematiikka

    Lainaa tätä

    @article{f51a995d6c9a42819d59d29a3e184c80,
    title = "Convex integration and the L[sup p] theory of elliptic equations",
    keywords = "111 Mathematics",
    author = "Kari Astala and Daniel Faraco and Szekelyhidi, {Laszlo, Jr}",
    year = "2008",
    doi = "10.2422/2036-2145.2008.1.01",
    language = "English",
    volume = "7",
    pages = "1--50",
    journal = "Annali della Scuola normale superiore di Pisa : Classe di scienze",
    issn = "0391-173X",
    publisher = "Edizioni della Scuola Normale Superiore",
    number = "1",

    }

    Convex integration and the L[sup p] theory of elliptic equations. / Astala, Kari; Faraco, Daniel; Szekelyhidi, Laszlo, Jr.

    julkaisussa: Annali della Scuola normale superiore di Pisa : Classe di scienze, Vuosikerta 7, Nro 1, 2008, s. 1-50.

    Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

    TY - JOUR

    T1 - Convex integration and the L[sup p] theory of elliptic equations

    AU - Astala, Kari

    AU - Faraco, Daniel

    AU - Szekelyhidi, Laszlo, Jr

    PY - 2008

    Y1 - 2008

    KW - 111 Mathematics

    U2 - 10.2422/2036-2145.2008.1.01

    DO - 10.2422/2036-2145.2008.1.01

    M3 - Article

    VL - 7

    SP - 1

    EP - 50

    JO - Annali della Scuola normale superiore di Pisa : Classe di scienze

    JF - Annali della Scuola normale superiore di Pisa : Classe di scienze

    SN - 0391-173X

    IS - 1

    ER -