Determination of the spacetime from local time measurements

Matti Lassas, Lauri Oksanen, Yang Yang

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiMathematische Annalen
Vuosikerta365
Numero1-2
Sivut271-307
Sivumäärä37
ISSN0025-5831
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - kesäkuuta 2016
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

Lassas, Matti ; Oksanen, Lauri ; Yang, Yang. / Determination of the spacetime from local time measurements. Julkaisussa: Mathematische Annalen. 2016 ; Vuosikerta 365, Nro 1-2. Sivut 271-307.
@article{c41bbd5392ed4a249ba6764d38554285,
title = "Determination of the spacetime from local time measurements",
keywords = "KILLING VECTOR-FIELDS, BOUNDARY RIGIDITY, RIEMANNIAN-MANIFOLDS, INVERSE PROBLEM, BLACK-HOLES, NEGATIVE CURVATURE, LENS RIGIDITY, SPECTRAL DATA, NEUMANN MAP, EQUATIONS, 111 Mathematics",
author = "Matti Lassas and Lauri Oksanen and Yang Yang",
year = "2016",
month = "6",
doi = "10.1007/s00208-015-1286-9",
language = "English",
volume = "365",
pages = "271--307",
journal = "Mathematische Annalen",
issn = "0025-5831",
publisher = "Springer",
number = "1-2",

}

Determination of the spacetime from local time measurements. / Lassas, Matti; Oksanen, Lauri; Yang, Yang.

julkaisussa: Mathematische Annalen, Vuosikerta 365, Nro 1-2, 06.2016, s. 271-307.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Determination of the spacetime from local time measurements

AU - Lassas, Matti

AU - Oksanen, Lauri

AU - Yang, Yang

PY - 2016/6

Y1 - 2016/6

KW - KILLING VECTOR-FIELDS

KW - BOUNDARY RIGIDITY

KW - RIEMANNIAN-MANIFOLDS

KW - INVERSE PROBLEM

KW - BLACK-HOLES

KW - NEGATIVE CURVATURE

KW - LENS RIGIDITY

KW - SPECTRAL DATA

KW - NEUMANN MAP

KW - EQUATIONS

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.1007/s00208-015-1286-9

DO - 10.1007/s00208-015-1286-9

M3 - Article

VL - 365

SP - 271

EP - 307

JO - Mathematische Annalen

JF - Mathematische Annalen

SN - 0025-5831

IS - 1-2

ER -