Heritability of neurocognitive functions and number of quantitative trait loci contributing to them in families with schizophrenia

A Tuulio-Henriksson, J Haukka, T Varilo, T Partonen, T D Cannon, T Paunio, J Ekelund, J M Meyer, J Lonnqvist

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuKonferenssiartikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiAmerican journal of medical genetics
Vuosikerta105
Sivut588-588
Sivumäärä1
ISSN0148-7299
TilaJulkaistu - 2001
OKM-julkaisutyyppiA4 Artikkeli konferenssijulkaisuussa
TapahtumaUnknown host publication - , Yhdysvallat (USA)
Kesto: 1 tammikuuta 1800 → …

Lainaa tätä

@article{b258a14b04b9434896155ffadb1c29b5,
title = "Heritability of neurocognitive functions and number of quantitative trait loci contributing to them in families with schizophrenia",
author = "A Tuulio-Henriksson and J Haukka and T Varilo and T Partonen and Cannon, {T D} and T Paunio and J Ekelund and Meyer, {J M} and J Lonnqvist",
note = "Volume: 105 Proceeding volume:",
year = "2001",
language = "English",
volume = "105",
pages = "588--588",
journal = "American journal of medical genetics",
issn = "0148-7299",
publisher = "John Wiley & Sons Ltd.",

}

Heritability of neurocognitive functions and number of quantitative trait loci contributing to them in families with schizophrenia. / Tuulio-Henriksson, A ; Haukka, J ; Varilo, T ; Partonen, T ; Cannon, T D ; Paunio, T ; Ekelund, J ; Meyer, J M ; Lonnqvist, J .

julkaisussa: American journal of medical genetics, Vuosikerta 105, 2001, s. 588-588.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuKonferenssiartikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Heritability of neurocognitive functions and number of quantitative trait loci contributing to them in families with schizophrenia

AU - Tuulio-Henriksson, A

AU - Haukka, J

AU - Varilo, T

AU - Partonen, T

AU - Cannon, T D

AU - Paunio, T

AU - Ekelund, J

AU - Meyer, J M

AU - Lonnqvist, J

N1 - Volume: 105 Proceeding volume:

PY - 2001

Y1 - 2001

M3 - Conference article

VL - 105

SP - 588

EP - 588

JO - American journal of medical genetics

JF - American journal of medical genetics

SN - 0148-7299

ER -