MANIFOLDS OF QUASICONFORMAL MAPPINGS AND THE NONLINEAR BELTRAMI EQUATION

Kari Astala, Albert Clop, Daniel Faraco, Jarmo Jääskeläinen

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiJournal d'Analyse Mathematique
Vuosikerta139
Numero1
Sivut207-238
Sivumäärä32
ISSN0021-7670
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - lokakuuta 2019
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

Astala, Kari ; Clop, Albert ; Faraco, Daniel ; Jääskeläinen, Jarmo. / MANIFOLDS OF QUASICONFORMAL MAPPINGS AND THE NONLINEAR BELTRAMI EQUATION. Julkaisussa: Journal d'Analyse Mathematique. 2019 ; Vuosikerta 139, Nro 1. Sivut 207-238.
@article{7e890ca5e0554e488b2bc24e4800da40,
title = "MANIFOLDS OF QUASICONFORMAL MAPPINGS AND THE NONLINEAR BELTRAMI EQUATION",
keywords = "ELLIPTIC-EQUATIONS, HOMEOMORPHIC SOLUTIONS, OPERATORS, 111 Mathematics",
author = "Kari Astala and Albert Clop and Daniel Faraco and Jarmo J{\"a}{\"a}skel{\"a}inen",
year = "2019",
month = "10",
doi = "10.1007/s11854-019-0059-x",
language = "English",
volume = "139",
pages = "207--238",
journal = "Journal d'Analyse Mathematique",
issn = "0021-7670",
publisher = "Springer",
number = "1",

}

MANIFOLDS OF QUASICONFORMAL MAPPINGS AND THE NONLINEAR BELTRAMI EQUATION. / Astala, Kari; Clop, Albert; Faraco, Daniel; Jääskeläinen, Jarmo.

julkaisussa: Journal d'Analyse Mathematique, Vuosikerta 139, Nro 1, 10.2019, s. 207-238.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - MANIFOLDS OF QUASICONFORMAL MAPPINGS AND THE NONLINEAR BELTRAMI EQUATION

AU - Astala, Kari

AU - Clop, Albert

AU - Faraco, Daniel

AU - Jääskeläinen, Jarmo

PY - 2019/10

Y1 - 2019/10

KW - ELLIPTIC-EQUATIONS

KW - HOMEOMORPHIC SOLUTIONS

KW - OPERATORS

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.1007/s11854-019-0059-x

DO - 10.1007/s11854-019-0059-x

M3 - Article

VL - 139

SP - 207

EP - 238

JO - Journal d'Analyse Mathematique

JF - Journal d'Analyse Mathematique

SN - 0021-7670

IS - 1

ER -