Nonlinear Beltrami operators, Schauder estimates and bounds for the Jacobian

Kari Astala, Albert Clop, Daniel Faraco, Jarmo Jääskeläinen, Aleksis Koski

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiAnnales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire
Vuosikerta34
Numero6
Sivut1543-1559
Sivumäärä17
ISSN0294-1449
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - 2017
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

Astala, Kari ; Clop, Albert ; Faraco, Daniel ; Jääskeläinen, Jarmo ; Koski, Aleksis. / Nonlinear Beltrami operators, Schauder estimates and bounds for the Jacobian. Julkaisussa: Annales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire. 2017 ; Vuosikerta 34, Nro 6. Sivut 1543-1559.
@article{6e20abea7c564958b7284c600f3145ee,
title = "Nonlinear Beltrami operators, Schauder estimates and bounds for the Jacobian",
keywords = "Quasiconformal mappings, Nonlinear Beltrami equation, Schauder estimates, Non-vanishing of the Jacobian, QUASI-CONFORMAL MAPPINGS, DIFFERENTIAL-EQUATIONS, ELLIPTIC-EQUATIONS, TARTAR CONJECTURE, REGULAR-MAPPINGS, 2 VARIABLES, 111 Mathematics",
author = "Kari Astala and Albert Clop and Daniel Faraco and Jarmo J{\"a}{\"a}skel{\"a}inen and Aleksis Koski",
year = "2017",
doi = "10.1016/j.anihpc.2016.10.008",
language = "English",
volume = "34",
pages = "1543--1559",
journal = "Annales de l'Institut Henri Poincar{\'e}. Analyse non lin{\'e}aire",
issn = "0294-1449",
publisher = "GAUTHIER-VILLARS/EDITIONS ELSEVIER",
number = "6",

}

Nonlinear Beltrami operators, Schauder estimates and bounds for the Jacobian. / Astala, Kari; Clop, Albert; Faraco, Daniel; Jääskeläinen, Jarmo; Koski, Aleksis.

julkaisussa: Annales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire, Vuosikerta 34, Nro 6, 2017, s. 1543-1559.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Nonlinear Beltrami operators, Schauder estimates and bounds for the Jacobian

AU - Astala, Kari

AU - Clop, Albert

AU - Faraco, Daniel

AU - Jääskeläinen, Jarmo

AU - Koski, Aleksis

PY - 2017

Y1 - 2017

KW - Quasiconformal mappings

KW - Nonlinear Beltrami equation

KW - Schauder estimates

KW - Non-vanishing of the Jacobian

KW - QUASI-CONFORMAL MAPPINGS

KW - DIFFERENTIAL-EQUATIONS

KW - ELLIPTIC-EQUATIONS

KW - TARTAR CONJECTURE

KW - REGULAR-MAPPINGS

KW - 2 VARIABLES

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.1016/j.anihpc.2016.10.008

DO - 10.1016/j.anihpc.2016.10.008

M3 - Article

VL - 34

SP - 1543

EP - 1559

JO - Annales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire

JF - Annales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire

SN - 0294-1449

IS - 6

ER -