Uniqueness of Normalized Homeomorphic Solutions to Nonlinear Beltrami Equations

Kari Astala, Albert Clop, Daniel Faraco, Jarmo Jaaskelainen, Laszlo Szekelyhidi

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

Alkuperäiskielienglanti
LehtiInternational Mathematics Research Notices
Vuosikerta2012
Numero18
Sivut4101-4119
Sivumäärä19
ISSN1073-7928
DOI - pysyväislinkit
TilaJulkaistu - 2012
OKM-julkaisutyyppiA1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä, vertaisarvioitu

Tieteenalat

  • 111 Matematiikka

Lainaa tätä

Astala, Kari ; Clop, Albert ; Faraco, Daniel ; Jaaskelainen, Jarmo ; Szekelyhidi, Laszlo. / Uniqueness of Normalized Homeomorphic Solutions to Nonlinear Beltrami Equations. Julkaisussa: International Mathematics Research Notices. 2012 ; Vuosikerta 2012, Nro 18. Sivut 4101-4119.
@article{05ca678c10064e94a47c16506472ce5c,
title = "Uniqueness of Normalized Homeomorphic Solutions to Nonlinear Beltrami Equations",
keywords = "111 Mathematics",
author = "Kari Astala and Albert Clop and Daniel Faraco and Jarmo Jaaskelainen and Laszlo Szekelyhidi",
year = "2012",
doi = "10.1093/imrn/rnr178",
language = "English",
volume = "2012",
pages = "4101--4119",
journal = "International Mathematics Research Notices",
issn = "1073-7928",
publisher = "Oxford University Press",
number = "18",

}

Uniqueness of Normalized Homeomorphic Solutions to Nonlinear Beltrami Equations. / Astala, Kari; Clop, Albert; Faraco, Daniel; Jaaskelainen, Jarmo; Szekelyhidi, Laszlo.

julkaisussa: International Mathematics Research Notices, Vuosikerta 2012, Nro 18, 2012, s. 4101-4119.

Tutkimustuotos: ArtikkelijulkaisuArtikkeliTieteellinenvertaisarvioitu

TY - JOUR

T1 - Uniqueness of Normalized Homeomorphic Solutions to Nonlinear Beltrami Equations

AU - Astala, Kari

AU - Clop, Albert

AU - Faraco, Daniel

AU - Jaaskelainen, Jarmo

AU - Szekelyhidi, Laszlo

PY - 2012

Y1 - 2012

KW - 111 Mathematics

U2 - 10.1093/imrn/rnr178

DO - 10.1093/imrn/rnr178

M3 - Article

VL - 2012

SP - 4101

EP - 4119

JO - International Mathematics Research Notices

JF - International Mathematics Research Notices

SN - 1073-7928

IS - 18

ER -