Applications of Regular Filters and Square Principles in Model Theory

    Forskningsoutput: Kapitel i bok/rapport/konferenshandlingKapitelVetenskapligPeer review

    Originalspråkengelska
    Titel på gästpublikationSet theory : Recent trends and applications
    RedaktörerAlessandro Andretta
    Antal sidor25
    Volym17
    FörlagAracne Editrice
    Utgivningsdatum2005
    Sidor111-136
    ISBN (tryckt)978-88-548-0982-6
    StatusPublicerad - 2005
    MoE-publikationstypA3 Del av bok eller annan forskningsbok

    Publikationsserier

    NamnQuaderni di Matematica

    Vetenskapsgrenar

    • 111 Matematik

    Citera det här

    Kennedy, J., & Väänänen, J. (2005). Applications of Regular Filters and Square Principles in Model Theory. I A. Andretta (Red.), Set theory: Recent trends and applications (Vol. 17, s. 111-136). (Quaderni di Matematica). Aracne Editrice.